SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Inside Park (Blandford) Galoppen - 18-Nov-2018 - Provisional
Course Results
Brown
Splits
Results
8.7km 140m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Peter Ward
NGOC
M45
00:56:26
2nd
Ben Chesters
DEVON
M40
00:59:42
+00:03:16
3rd
Steven Horsler
WIM
M50
01:07:55
+00:11:29
4th
James Crickmore
WSX
M21
01:08:50
+00:12:24
5th
Andrew Howard
WIM
M40
01:10:01
+00:13:35
6th
Alan Blanchflower
WSX
M21
01:12:58
+00:16:32
7th
Peter Shirvington
QO
M45
01:15:01
+00:18:35
8th
Phil Newall
KERNO
M55
01:15:37
+00:19:11
9th
Jeff Pakes
QO
M45
01:16:49
+00:20:23
10th
Chris Turner
WIM
M55
01:23:35
+00:27:09
Brown standard time 01:24:39
11th
Graham Coath
BAOC
M21
01:26:18
+00:29:52
12th
Rob Hick
WSX
M55
01:30:15
+00:33:49
13th
Tom Staunton
WIM
M21
01:30:46
+00:34:20
14th
Giri Gurung
WIM
M21
01:37:16
+00:40:50
15th
Rob Taylor
NGOC
M45
01:41:47
+00:45:21
16th
Charlie Smurthwaite
WIM
M21
01:54:47
+00:58:21
Blue
Splits
Results
7.45km 125m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Nick Nourse
NWO
M55
00:53:08
2nd
Jolyon Medlock
WSX
M40
01:00:14
+00:07:06
3rd
Ian Middlebrook
WSX
M50
01:01:46
+00:08:38
4th
Gavin Clegg
BOK
M60
01:03:27
+00:10:19
5th
Richard Hudson
BOK
M55
01:04:35
+00:11:27
6th
Steve Robertson
QO
M65
01:07:00
+00:13:52
7th
Jason Falconer
WSX
M45
01:08:00
+00:14:52
8th
Mike Wimpenny
DEVON
M70
01:08:29
+00:15:21
9th
Jon Brooke
WSX
M50
01:08:38
+00:15:30
10th
David Harper
GO
M60
01:09:22
+00:16:14
11th
Tamsin Horsler
WIM
W50
01:10:30
+00:17:22
12th
Paul Oldfield
BAOC
M60
01:12:49
+00:19:41
13th
Hugh Risebrow
SOC
M55
01:15:04
+00:21:56
14th
Gwyn Davies
SARUM
M65
01:17:24
+00:24:16
15th
David Faulkner
BOK
M55
01:18:52
+00:25:44
16th
Dale Garwood
IND
M50
01:18:57
+00:25:49
Blue standard time 01:19:42
17th
Gavin Robinson
WIM
M50
01:19:56
+00:26:48
18th
Tim Houlder
WSX
M60
01:20:18
+00:27:10
19th
David Mullins
SARUM
M65
01:24:49
+00:31:41
20th
Adele Newall
KERNO
W55
01:25:28
+00:32:20
21st
Jim Nickolls
QO
M50
01:25:40
+00:32:32
22nd
Bernie Newitt
SOC
W50
01:25:55
+00:32:47
23rd
Adrian Lovell
BADO
M60
01:29:34
+00:36:26
24th
Phil Warry
BOK
M65
01:31:43
+00:38:35
25th
Laura Wilcox
WSX
W55
01:47:59
+00:54:51
26th
Prakash Rai
IND
M21
01:59:04
+01:05:56
27th
Richard Rossington
BOK
M55
02:06:24
+01:13:16
28th
Clive Everest
SOC
M50
02:08:35
+01:15:27
29th
Philip Evason
WIM
M60
02:26:48
+01:33:40
Green
Splits
Results
5.1km 70m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Rebecca Ward
NGOC
W16
00:39:55
2nd
Andrew French
WIM
M50
00:39:56
+00:00:01
3rd
Elizabeth Horsler
WIM
W16
00:41:09
+00:01:14
n/c
Eamon Staunton
WIM
M60
00:41:44
4th
Martin Goddard
SARUM
M60
00:42:43
+00:02:48
5th
Veronica Barette
SOC
W45
00:43:41
+00:03:46
6th
Jim Graham
WIM
M65
00:45:34
+00:05:39
7th
Laura Bright
WIM
W35
00:46:10
+00:06:15
8th
Wendy Bullen
WIM
W50
00:46:12
+00:06:17
9th
Linda Pakuls
WIM
W60
00:46:50
+00:06:55
10th
Christopher Virgo
DEVON
M65
00:47:32
+00:07:37
11th
Mike Christopher
WIM
M60
00:47:34
+00:07:39
12th
Kevin Pickering
WIM
M65
00:47:43
+00:07:48
13th
Andrew Graham
SARUM
M60
00:49:48
+00:09:53
14th
Robert Green
QO
M55
00:53:24
+00:13:29
15th
John Chesters
DEVON
M65
00:54:16
+00:14:21
16th
Tony Lloyd
BOK
M60
00:54:49
+00:14:54
17th
Roger Moore
WIM
M60
00:56:08
+00:16:13
18th
Judith Taylor
NGOC
W50
00:56:52
+00:16:57
19th
Martin Lewis
QO
M50
00:56:55
+00:17:00
20th
Howard Thomas
BOK
M70
00:57:12
+00:17:17
21st
Gavin Avey-Hebditch
WSX
M55
00:57:13
+00:17:18
22nd
Bryan Smith
DEVON
M65
00:57:30
+00:17:35
23rd
Tony Hext
QO
M70
00:57:43
+00:17:48
24th
Ted McDonald
BOK
M75
00:58:51
+00:18:56
25th
Michelle Ward
NGOC
W45
00:59:03
+00:19:08
26th=
Helen Hodge
WIM
W55
00:59:46
+00:19:51
26th=
Alan Simpson
DEVON
M75
00:59:46
+00:19:51
Green standard time 00:59:53
28th
Cat Edwardes
DEVON
W45
01:00:21
+00:20:26
29th
L-J Evans
WIM
W40
01:00:29
+00:20:34
30th
Christopher Moon
BOK
M65
01:01:10
+00:21:15
31st
Allan Darwell
BOK
M65
01:01:50
+00:21:55
32nd
Katherine Pike
WIM
W55
01:03:28
+00:23:33
33rd=
Brian Hart
SARUM
M70
01:03:43
+00:23:48
33rd=
Brian Hodge
WIM
M55
01:03:43
+00:23:48
35th
John Trayler
QO
M70
01:06:35
+00:26:40
36th
Philip Fawkner-Corbett
BOK
M65
01:06:51
+00:26:56
37th
Denise Mullins
SARUM
W65
01:07:24
+00:27:29
38th
Tracy Crickmore
WSX
W50
01:08:54
+00:28:59
39th
Robin Baker
POTOC
M65
01:09:24
+00:29:29
40th
Rebecca Medlock
WSX
W40
01:11:10
+00:31:15
41st
Peter Brett
DEVON
M70
01:12:16
+00:32:21
42nd
Charlotte Oakes
WIM
W16
01:13:23
+00:33:28
43rd
Toria Wimpenny
DEVON
W60
01:18:20
+00:38:25
44th
Ian Cowe
IND
M65
01:22:38
+00:42:43
45th
Deborah Mays
WIM
W55
01:22:41
+00:42:46
46th
Sarah Houlder
WSX
W55
01:28:57
+00:49:02
47th
Sophie Light
IND
W21
01:34:47
+00:54:52
48th
Karen Lewis
QO
W50
01:37:30
+00:57:35
49th
Pat Hart
SARUM
W75
01:57:16
+01:17:21
Sheila Gold
WSX
W60
m7-13
Jane Morgan
SOC
W55
rtd
Short Green
Splits
Results
3.7km 50m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
n/c
Lyra Medlock
WSX
W12
00:36:24
n/c
Harry Bratcher-Howard
WIM
M12
00:39:50
1st
Carol Iddles
BOK
W60
00:45:20
2nd
Peter Hambleton
SARUM
M75
00:46:11
+00:00:51
3rd
Chris Barrington Brown
BAOC
M60
00:50:33
+00:05:13
4th
Barry Sowerbutts
SOC
M60
00:56:14
+00:10:54
5th
Nigel Morris
WIM
M55
00:56:25
+00:11:05
6th
Chris Cudmore
QO
M65
00:57:51
+00:12:31
7th
Jill Green
DEVON
W70
01:02:42
+00:17:22
8th
Caroline Christopher
WIM
W65
01:03:47
+00:18:27
9th
Hilary Pickering
WIM
W60
01:03:49
+00:18:29
10th
Julie Astin
WSX
W65
01:07:31
+00:22:11
11th
Bill Vigar
QO
M80
01:07:38
+00:22:18
12th
Roger Craddock
QO
M75
01:07:50
+00:22:30
13th
Helen Bolton
WIM
W50
01:09:17
+00:23:57
14th
Ruth Chesters
DEVON
W65
01:09:25
+00:24:05
15th
Charlotte Thornton
SARUM
W70
01:11:31
+00:26:11
16th
Celia Robertson
WSX
W65
01:11:48
+00:26:28
Short Green standard time 01:11:48
17th
Jose Stanley
WIM
W70
01:12:10
+00:26:50
18th
Sally Thomas
BOK
W70
01:12:14
+00:26:54
19th
Tony Milroy
QO
M65
01:12:41
+00:27:21
20th
Joan Hambleton
SARUM
W75
01:14:35
+00:29:15
21st
Helen Wheelwright
SOC
W60
01:16:57
+00:31:37
22nd
David Bland
WIM
M75
01:18:21
+00:33:01
23rd
Clare Fletcher
BOK
W75
01:24:15
+00:38:55
24th
Roger Hills
WIM
M85
01:24:42
+00:39:22
25th
Julia Robertson
QO
W65
01:29:15
+00:43:55
26th
Richard Brightman
WIM
M75
01:29:31
+00:44:11
27th
Alan Hooper
WSX
M75
01:37:05
+00:51:45
28th
Adrian Dawson
SARUM
M60
01:39:53
+00:54:33
Wendy Lloyd
IND
W50
m4 m7-13
John Warren
WIM
M80
rtd
John Coleman
NGOC
M80
rtd
Light Green
Splits
Results
4.275km 65m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Lyra Medlock
WSX
W12
00:37:04
2nd
Alex Everton
IND
M21
00:45:23
+00:08:19
3rd
Jessica Ward
NGOC
W12
00:45:58
+00:08:54
4th
Rose Taylor
NGOC
W12
00:47:42
+00:10:38
5th
Samuel Shirvington
QO
M14
00:48:24
+00:11:20
6th
Grace French
WIM
W12
00:55:35
+00:18:31
7th
Anish Gurung
BAOC
M21
01:07:22
+00:30:18
Light Green standard time 01:07:22
8th
Kay Sayer
WSX
W70
01:20:13
+00:43:09
9th
Isobel Gannon
WIM
W60
01:23:19
+00:46:15
10th
Madeleine Bridle
WSX
W65
01:29:32
+00:52:28
11th
Dorinda Davies
SARUM
W65
01:36:48
+00:59:44
12th
Daniele Fawkner-Corbett
BOK
W65
01:38:31
+01:01:27
13th
Amy Wood + Michael Everton
IND
W21
01:56:49
+01:19:45
Orange
Splits
Results
2.725km 35m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Harry Bratcher-Howard
WIM
M12
00:30:00
2nd
Benjamin Jacobs
SARUM
M10
00:36:16
+00:06:16
3rd
Anne Bolton
W21
00:36:56
+00:06:56
4th
Chris Wilson
WIM
M55
00:53:41
+00:23:41
n/c
Monty Bratcher-Howard
WIM
M10
00:55:17
5th
Lynn Wilson
WIM
W55
01:03:56
+00:33:56
Orange standard time 01:03:56
6th
Chris and Hayley Hartley
IND
M58
01:07:48
+00:37:48
7th
Judith Bland
WIM
W75
01:19:16
+00:49:16
8th
Richard Keighley
WIM
M70
01:21:44
+00:51:44
David Tonge
WIM
M80
m8
Bernice Tonge
WIM
W75
m8
Yellow
Splits
Results
2km 20m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
n/c
Orlando Henshaw + Indi James
IND
W12
00:15:03
1st
Monty Bratcher-Howard
WIM
M10
00:17:37
2nd
Eskarina Medlock
WSX
W10
00:20:26
+00:02:49
3rd
Oliver Lewis
QO
M10
00:23:42
+00:06:05
4th
Joseph Morris
BOK
M10
00:24:44
+00:07:07
5th
Annabelle Lewis
QO
W12
00:25:40
+00:08:03
6th
Katie Oakes
WIM
W10
00:27:37
+00:10:00
Yellow standard time 00:27:37
7th
Cameron Jacobs
SARUM
M10
01:02:15
+00:44:38
8th
Elara Jacobs
SARUM
W10
01:02:57
+00:45:20
9th=
Megan Webb
WIM
W12
01:16:10
+00:58:33
9th=
Zoe Phillips
WIM
W12
01:16:10
+00:58:33
Max Duncan
SARUM
M10
m7-8
White
Splits
Results
1.6km 10m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Orlando Henshaw + Indi James
IND
M10
00:17:01
2nd
Jasper Bright
IND
M10
00:38:39
+00:21:38
White standard time 00:38:39
Back to Top